KORB (0)

Es befinden sich keine Produkte im Warenkorb.

DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI

My Mini HomeBez kategoriiExspace – Dobry Wzór 2020
Exspace – Dobry Wzór 2020

W ramach cyklu „Rozmowy z finalistami Dobry Wzór 2020” Zdzisław Sobierajski rozmawia z Katarzynę Jasińską – Korycką, współtwórczynią marki My Mini Home – finalistą konkursu Dobry Wzór 2020 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

11 września poznaliśmy finalistów konkursu Dobry Wzór 2020 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego! To oni będą walczyć o nagrody: Dobry Wzór, Wzór Roku, Produkt Roku, Wzór Roku dla Kultury oraz Wzór Roku dla Integracji i Wzór Roku dla Zrównoważonego Rozwoju. Gala na której poznamy laureatów odbędzie się 29 października 2020 roku.

W zaszczytnym gronie 114 finalistów Dobry Wzór 2020 Sfera: Dom znalazł się Mebel wielofunkcyjny Parawan 4 w 1 marki My Mini Home zaprojektowany przez Katarzynę Jasińską – Korycką.

foto materiały prasowe My Mini Home

Do autorskiego cyklu Rozmowy z  finalistami Dobry Wzór 2020 portal Exspace.pl, platforma promująca kreatywne przestrzenie, marki i dobry design zaprosiła Zdzisława Sobierajskiego, managera procesów projektowo-wdrożeniowych i współautora kilkuset wdrożeń produktów dla różnych branż.

Zdzisław Sobierajski, Exspace.pl: My Mini Home to…

Katarzyna Jasińska – Korycka, współtwórczyni marki My Mini Home:  My Mini Home to sklep pełen kreatywnych pomysłów. Produkty, które można w nim znaleźć powstały z myślą o najmłodszych użytkownikach. Drewniane meble nie tylko służą do ozdoby dziecięcego pokoju. Mogą również pobudzić wyobraźnię malucha, który podczas zabawy odkrywa kolejne możliwości, jakie dają poszczególne elementy.

W ofercie są meble, znane od pokoleń, jak stolik, bujak czy parawan. Nadajemy im nowe kształty, dodajemy efektowne ozdoby. Poszczególne elementy można uzupełnić o dodatkowe części, które sprawiają, że konkretny model zyskuje nowe funkcje. W ten sposób parawan może stać się biurkiem, regałem lub domkiem dla lalek, przedłużając swoją atrakcyjność dla dziecka. Podsuwamy pomysły na ciekawą zabawę, zajmującą chłonne wrażeń umysły maluchów. Nasze proste, estetyczne konstrukcje mebli wpływają na zdolności analitycznego myślenia dziecka. „Rosną” wraz z nim, ponieważ wysokość półek oraz blatów można regulować.

My Mini Home to czteroosobowa rodzina, w której rodzice projektują i produkują mebelki a dzieci na bieżąco testują ich funkcjonalność. Kasia – pracowita, ambitna, zawsze dąży do celu. To ona wymyśliła funkcjonalne mebelki i tworzy je od etapu projektowania po produkcję. Bartek – opiekuńczy, wesoły, wspierający we wszystkich pomysłach. Cierpliwy współwykonawca mebli. Apolonia – energiczna, wybuchowa, wie, czego chce. Pierwszy tester mebelków. Lubi lody i wysokie zjeżdżalnie. Kajtek – najmłodszy w drużynie. Spokojny, uśmiechnięty, również tester naszych pomysłów. Lubi się śmiać i bawić z Apolonią.

Mebel wielofunkcyjny Parawan 4 w 1 marki My Mini Home zaprojektowany przez Katarzynę Jasińską – Korycką został finalistą konkursu Dobry Wzór 2020, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Co dla Państwa znaczy to wyróżnienie?

Nie jestem absolwentką prestiżowych akademii projektowania i dlatego bardzo dziękuję za wyróżnienie.  Obserwuję codziennie potrzeby moich dzieci postanowiłam wypełnić lukę, którą zauważyłam w potrzebach dziecka, a propozycjach firm meblarskich. Mój dotychczasowy zawód kompletnie odbiegał od tego czym zajmuję się dziś, więc musiałam wszystkiego nauczyć się od zera. Po prostu zaryzykować, więc tym bardziej takie wyróżnienie ma dla mnie ogromne znaczenie.

Kiedy zapadła decyzja o uczestnictwie w konkursie Dobry Wzór 2020?

Miłe zaskoczenie, że to Państwo nas odnaleźli i zaproponowali uczestnictwo. Skonsultowałam to z rodziną i okazało się, że rodzice w latach “70 i “80 nie ominęli żadnej wystawy w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, a w tamtych czasach był to dla nich powiew nowości. Wtedy decyzja już była prosta.

Czy Dobry Wzór to marka rozpoznawalna wśród państwa klientów? Jak wyróżnienie wpływa na pozycję rynkową państwa marki?

Myślę, że jest zbyt mało czasu aby to ocenić. Bardzo nam zależy na pozycji naszej marki w Polsce, ponieważ klienci polscy to zaledwie 20% naszych odbiorców. Ciągle pragniemy zmienić te proporcje, mamy nadzieję, że tytuł finalisty Dobry Wzór 2020 nam w tym pomoże.

Jak przebiegała praca nad projektem?

Parawan 4 w 1 powstawał etapami. Zaraz po przeprowadzce do nowego domu dzieci zajmowały wspólny pokój. Chcieliśmy wydzielić im dwie strefy i w ten sposób powstał pomysł na parawan. Według nas idealnie wpisywały się w to kamienice gdańskiej starówki. Nie chcieliśmy poprzestać na meblu jednofunkcyjnym i powstał pomysł regału. Złożyliśmy dwie skrajne kamienice i dołożyliśmy 4 półki. Po chwili składania prototypu regału, gdy włożyłam pierwszą półkę pomiędzy kamienice, mój tata, który pomaga nam na co dzień w firmie, krzyknął „Eureka! Mamy biurko!”. A kilka dni później mieliśmy sesję zdjęciową i koleżanka, która po raz pierwszy zobaczyła nasz regał powiedziała, że to śliczny domek dla lalek i w ten sposób powstał pomysł dodania trzech pionowych ścian, co utworzyło domek dla lalek o dziesięciu pokojach.

foto materiały prasowe My Mini Home

Ogólnie mówiąc, analizujemy potrzeby naszych dzieci. Pojawiają się wstępne szkice, które przenoszone są do precyzyjnych wymiarów w programie Corell Draw. Następnie powstaje prototyp testowany przez Polę 4-lata i Kajtka 3-lata. To uwagi dzieci decydują o ostatecznym kształcie projektu.

Firma to projekty, produkty, wdrożenia, ale przede wszystkim ludzie i relacje między nimi. Energią, która napędza tryby każdej firmy jest entuzjazm ludzi, a smarem dobra płynność finansowa. Dzisiaj jest trudno o jedno i drugie. Jak u Państwa z entuzjazmem? Nie zabraknie?

Entuzjazmu nie zabraknie. Projekty i pomysły rosną razem z dziećmi. Bez dzieci nic byśmy nie zrobili. Należy dostrzegać ich potrzeby i je realizować. A SMAR – to sposób działania firmy. Większość zamówień realizowana jest indywidualne, tylko dla jednego klienta pod jego konkretne zamówienie. Tylko nieliczne projekty produkowane są w większej ilości i dostępne od ręki.

Czy w tych kryzysowych czasach firma inwestuje w rozwój? Wdraża nowe produkty? Jakie macie plany na 2021?

W związku z tym, że zdecydowanie więcej sprzedajemy na rynku europejskim niż polskim, ciężki czas związany z pandemią odczuliśmy już na przełomie stycznia i lutego. Zdawaliśmy sobie sprawę, że szybko sytuacja się nie zmieni. Dlatego od samego początku wykorzystaliśmy ten czas na nowości. Do kwietnia powstały cztery nowe projekty. W 2021 bardzo chcielibyśmy zaistnieć również poza Europą. Mamy już wstępne plany aby pokazać się na rynku amerykańskim, ale szczegółów jeszcze nie zdradzę…

Co jest najbardziej teraz potrzebne? Czego trzeba życzyć firmom takim jak państwa marka?

Przede wszystkim wielu zadowolonych klientów, czyli uśmiechniętych małych pociech.

Czasy pandemii zmieniły trochę kierunek odbiorców. Więcej sprzedajemy do Niemiec, Francji, Holandii, Danii niż w Polsce. Bardzo liczymy na wyróżnienie Dobry Wzór aby wypromować się również w naszym kraju.

No to trzymamy kciuki za spełnienie tych życzeń. Bardzo dziękuję za rozmowę.

_________________________________

+ Dobry Wzór to najstarszy i najbardziej wiarygodny polski  konkurs wzorniczy. To 27-letnia tradycja i wiarygodność. Za Dobrym Wzorem nie stoi żaden sponsor, konkurs zarabia sam na siebie. Konkursowe produkty i usługi  wskazywane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego  monitoringu rynku. Konkurs jest równocześnie jedynym w Polsce niezależnym audytem wzorniczym: typowanie produktów odbywa się  na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów.

Gala na której poznamy laureatów odbędzie się 29 października 2020r. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w terminie od 30 października do 30 listopada 2020 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7

+ My Mini Home

+ Zdzisław Sobierajski website

+ Artykuł exspace.pl